Powitanie dyrektora

Możliwość kształcenia młodzieży jest rzadkim przywilejem, przynoszącym ogromną odpowiedzialność za przekazanie najlepszej powszechnej edukacji, ponieważ staramy się przygotować młodych ludzi do szczęścia i sukcesu w ich dorosłym życiu. W naszej szkole traktujemy tę odpowiedzialność bardzo poważnie. Dbamy o indywidualizm naszych uczniów i szczycimy się wspaniałą atmosferą, w której wszyscy uczniowie czują się docenieni.

Żyjemy w ekscytujących i szybko zmieniających się czasach, co oznacza, że zapewnienie wyjątkowego, nowoczesnego i wszechstronnego wykształcenia jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Oczywiście wyniki egzaminów są istotne i w Sokratesie nasi uczniowie konsekwentnie osiągają doskonałe wyniki w różnych aspektach programu nauczania. zachęcamy i wspieramy, aby nasi uczniowie wykazywali ambicje zarówno w klasie, jak i poza nią.

Edukacja powinna być zabawą, a szkoła powinna być pełna szczęśliwych ludzi, które odnoszą sukcesy, te mniejsze i te większe. Odkrywanie talentów naszych podopiecznych uważamy za naszą odpowiedzialność a poszerzanie ich zainteresowań i rozwijanie ich osobistych cech to nasza misja. W tym celu dążymy do budowania zaufania, wytrwałości, tolerancji i integralności. Doskonalimy umiejętności komunikacyjne, pobudzamy twórczość, zachęcamy do pracy zespołowej a także do krytycznego sposobu myślenia pozbawionego uprzedzeń. Zapewniamy otwartości na drugiego człowieka i na podejmowanie nowych inicjatyw, tak aby nasi uczniowie byli przystosowani do otaczającego nas świata.

Tradycja jest dla nas ważna i nadal kształtuje niektóre z naszych przewodnich zasad, ale staramy się budować na przeszłości, patrząc w przyszłość. Sokrates jest i pozostanie szkołą myślącą, która entuzjastycznie wprowadza innowacje i dostarcza wszystkim nowych okazji do rozwoju.

Z życzeniami wspaniałej edukacji,

Krystian Orzechowski