Rozpiera nas duma! Właśnie otrzymaliśmy informację o włączeniu naszej szkoły do międzynarodowej sieci COGNIA.

COGNIA jest największą na świecie organizacją stawiającą sobie za zadanie wszechstronną edukację dzieci i młodzieży całego świata. Akredytacja umożliwia szkole realizację amerykańskiej ścieżki kształcenia wraz z przygotowaniem do egzaminów SAT (Scholastic Assessemet Test). Cały proces szczegółowej weryfikacji naszej szkoły trwał ponad dwa lata. W listopadzie minionego roku odbył się ostateczny audyt, w którym brali udział nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni, uczniowie oraz ich rodzice. Uzyskaliśmy bardzo wysokie noty. To nasz wspólny sukces!

Międzynarodowe Liceum Sokrates jest jedną z zaledwie dwóch szkół w Polsce, które pomyślnie przeszły weryfikację instytutu COGNIA i zostały włączone do sieci.

Potwierdzenie wpisu znajduje się na stronie   http://www.advanc-ed.org/oasis2/u/par/accreditation/summary?institutionId=65861.