Nasza baza

Siedziba Międzynarodowego Liceum Sokrates znajduje się w nowoczesnym budynku na terenie kampusu Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej (ul. Toruńska 55-57, Bydgoszcz). Budynek znajduje się blisko centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnych obiektów sportowych takich jak lodowisko, przystań wioślarska, hala „Łuczniczka” i „Artego Arena” oraz tuż obok przystanków linii komunikacji miejskiej. Szkoła dysponuje halą sportową, kilkoma aulami wykładowymi, pracowniami komputerowymi, laboratorium, biblioteką a także nowoczesnymi klasopracowniami wyposażonymi w sprzęt multimedialny.

Główna siedziba Szkół Sokrates mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 8. Budynek przeszedł gruntowną renowację, dzięki czemu oferuje nowoczesną przestrzeń edukacyjną. Sala gimnastyczna, ścianka wspinaczkowa, wielofunkcyjne boisko sportowe oraz plac zabaw dla najmłodszych uczniów to tylko niektóre elementy infrastruktury Szkół Sokrates przy ulicy J. H. Dąbrowskiego. Do dyspozycji uczniów posiadamy również laboratorium chemiczno-fizyczne, salę do treningów uważności Mindfulness, „Zieloną klasę” a także kilkanaście nowoczesnych klasopracowni.

Międzynarodowe Liceum Sokrates dysponuje również szkolną bazą terenową „Rafa” położoną jest w malowniczym zakolu Wisły w Nadwiślańskim Parku Krajobrazowym w okolicach Ostromecka. Jest to doskonałe miejsce do realizacji zajęć integracyjnych, sportowych a także lekcji terenowych z przedmiotów przyrodniczych i artystycznych. Obiekt położony jest w środku lasu dzięki czemu uczniowie mogą odpocząć od miejskiego zgiełku, rozkoszować się spokojem i obcowaniem z naturą.