Organizacja kształcenia

Międzynarodowe Liceum Sokrates to pierwsza w Polsce szkoła z kompleksowym przygotowaniem do podjęcia studiów na najlepszych uniwersytetach w USA, Wielkiej Brytanii oraz na świecie. Oferujemy profesjonalne przygotowanie dla uczniów zdających maturę międzynarodową, która otworzy im drogę prowadzącą na studia na najlepsze zagraniczne uczelnie takie jak Oxford, Cambridge, Harvard, Yale lub Massachusetts Institute of Technology.

Międzynarodowe Liceum Sokrates jako jedyna szkoła w Polsce oferuje trzy dyplomy, każdy akredytowany jest przez jedne z najbardziej uznanych instytucji edukacyjnych na świecie: Dyplom International Baccalaureate Organization (IB), Amerykański Dyplom Cognia (wcześniej AdvancED) oraz Cambridge International Assessment. Dzięki tym akredytacjom nasi uczniowie mają możliwość kontynuowania nauki zarówno na polskich jak i zagranicznych uczelniach świecie.

Oferujemy naukę w klasach, które realizują trzy różne międzynarodowe programy nauczania:

  • Program Cambridge
  • International Baccalaureate. (IB)
  • Cognia

Nasi uczniowie w kolejnych latach nauki realizują poszczególne etapy wybranego programu międzynarodowego oraz polską podstawę programową w oparciu o autorskie programy nauczania. Otrzymują również gruntowne przygotowanie do przystąpienia do polskiego egzaminu maturalnego oraz matury międzynarodowej zgodnie z wybraną międzynarodową ścieżką kształcenia.

Realizacja programów przebiega w następujący sposób:

[tabela]

Masz pytania?

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu.