Program Cambridge

Cambridge International Assessment

Po wnikliwym procesie weryfikacji możliwości organizacyjnych i dydaktycznych Międzynarodowego Liceum Sokrates, zakończonym audytem przeprowadzonym przez Dyrektora Cambridge International Examinations Centre, Międzynarodowe Liceum Sokrates włączone zostało do globalnej sieci szkół realizujących międzynarodowe programy nauczania. Centrum Edukacji Międzynarodowej University of Cambridge jest największą na świecie organizacją stawiającą sobie za zadanie wszechstronną edukację dzieci i młodzieży całego świata. Realizacja programów Cambridge otwiera uczniom wstęp na wyższe uczelnie na całym świecie. W ocenie Uniwersytetu Cambridge Międzynarodowe Liceum Sokrates oferuje kształcenie na najwyższym światowym poziomie. Otrzymaliśmy zgodę na realizację międzynarodowych programów Cambridge IGCSE/ Cambridge AS/A Level, Cambridge AICE, Cambridge Pre-U.

Czym jest matura A-Level?

A-Level (Advanced Level) to egzamin, który zdają uczniowie w ponad 10 tysiącach szkół na całym świecie, planujący zdawać na studia wyższe. To matura brytyjska, uznawana na uczelniach jako jedno z głównych kryteriów, branych pod uwagę przy rekrutacji. Co istotne, tego rodzaju test nie tylko pozwala dostać się na studia w Anglii, ale również w Europie i USA. Przygotowanie do matury A-Level może więc być doskonałym początkiem Twojej nauki za granicą, w wybranym państwie świata.

Wybór przedmiotów na maturę A-Level

W ramach egzaminów A-Level uczniowie zazwyczaj wybierają trzy lub cztery przedmioty spośród oferowanych przez Cambridge International Examinations. Wybór przedmiotów na maturę A-Level jest bardzo ważny, ponieważ rozpoczyna się dla ucznia proces specjalizacji, który zazwyczaj jest kontynuowany na studiach wyższych. Dlatego nasi nauczyciele i doradcy pomagają naszym wszystkim uczniom dokonać odpowiedniej selekcji przedmiotów na egzaminy A-Level, by umożliwić ich głębsze poznanie i dobrze móc się przygotować do oficjalnych egzaminów. W wypadku tego egzaminu nie tylko to jest więc istotne, do czego przyda się jego świadectwo, ale również jak zdać zestaw przedmiotów A-Level, żeby otworzyć sobie możliwości rozwoju i wykonywania wymarzonej pracy w przyszłości.

Obecnie Cambridge International Examinations oferuje ponad 55 przedmiotów.

Uczniowie, którzy realizują program Cambridge, stają się:

PEWNI SIEBIE

Uczniowie są pewni siebie, pewni swojej wiedzy, nie chcą brać rzeczy za pewnik i są gotowi do podejmowania intelektualnego ryzyka. Chętnie badają i oceniają pomysły i argumenty w uporządkowany, krytyczny i analityczny sposób. Potrafią komunikować się i bronić poglądów i opinii, a także szanować opinie innych.

REFLEKSYJNI

Uczniowie postrzegają siebie jako uczniów. Zajmują się procesami i produktami swojego uczenia się oraz rozwijają świadomość i strategie uczenia się przez całe życie.

ODPOWIEDZIALNI ZA SIEBIE

Uczniowie przejmują odpowiedzialność za swoją naukę, wyznaczają cele i nalegają na integralność intelektualną. Współpracują i wspierają. Rozumieją, że ich działania mają wpływ na innych i środowisko. Doceniają znaczenie kultury, kontekstu i społeczności.

INNOWACYJNI

Uczniowie są przygotowani na nowe i przyszłe wyzwania, chętnie je przyjmują i stawiają im czoła pomysłowo, twórczo i z wyobraźnią. Potrafią zastosować swoją wiedzę w celu rozwiązywania nowych i nieznanych problemów. Potrafią elastycznie dostosowywać się do nowych sytuacji wymagających nowego sposobu myślenia.